ALU KOLA AEZ, DOTZ, ENZO, DEZENT

Všechna kola od nás jsou nová, homologována, schválená pro provoz a mají kod KBA. Nebudete mít problém u pojišťovny, policie a ani vás nevyhodí z STK. Všechna alu kola AEZ, Dezent, Dotz i Enzo mají speciální úpravu laku pro zimní provozPřed obutím pneumatik, kolo vždy vyzkoušejte na obě nápravy vozu. Kola na kterých byla už obutá pneumatika nelze vrátit. 

Při objednávce nad 2500,- DOPRAVA PO ČR ZDARMA

Začněte výběrem značky, modelu a motorizací vozidla

loading

Pro výběr pneumatik na vaše auto, stačí kliknout.

Časté dotazy

Nemusím dodržovat rozměr kol, uvedený v TP? Nemusím!
Ano. Je možno použít i jiné velikosti a parametry kol, než doporučuje výrobce vozidla! Záruka na vozidlo tím není v žádném případě dotčena a není třeba souhlas výrobce vozidla. Každá přijatá objednávka je ještě jednou pečlivě kontrolována našimi techniky.

Zápis kol do technického průkazu
Chcete si koupit litá kola jiného rozměru, než doporučuje výrobce vozidla? Záruka na auto tím není v žádném případě dotčena a není třeba souhlas výrobce vozidla. Nový rozměr kol si můžete nechat zapsat do technického průkazu s pomocí tzv. Typového listu.

Typový list
Papír, rozsahu jedné strany A4, na kterém je uveden konkrétní prodávaný typ alu kola, typ vozu pro který je určen, doporučené velikosti pneu a číslo schválení. Musí být potvrzený dovozcem zaregistrovaným na MDČR a prodejcem.

Kdy není třeba mít typový list?
Pokud již máte příslušný rozměr kola a pneu zapsaný v TP a nové elektrony mají české (příp. evropské) schválení, v takovém případě Typový list, TÜV protokol ani kontrolu na STK nepotřebujete.

Co je třeba pro zápis kol do tech. průkazu?
Potvrzení o kontrole technikem typu "K" (= technikem na kterékoliv stanici STK). Technik na STK porovná elektrony alu kola na autě s Typovým listem. Překlad protokolu TÜV (v praxi se obvykle na dopravním inspektorátu nepožaduje). Německý protokol TÜV o zkoušce na konkrétní typ vozu. Dodáváme jej spolu s Typovým listem. Typový list, potvrzený autorizovaným dovozcem zaregistrovaným na MDČR a potvrzený prodejcem.

Možné komplikace zápisu do TP
K některým německým značkám kol zatím nelze Typový list vydat, protože výrobce litých kol sice má evropské schválení KBA, platné i pro ČR, ale ještě neposkytl souhlas se zřízením Typových listů - je to proto, že Typové listy jsou český vynález, který výrobci kol neznají. K některým typům aut neexistuje německý protokol TÜV, protože jsou např. staršího roku výroby nebo v Německu neexistují (např. Renault Thalia)

Co je ET?
Tzv. "zális" neboli „ET“ (z něm. Einpresstiefe) je vzdálenost mezi rovinou procházející středem disku a dosedací plochou disku. Udává se v milimetrech. ET může být i záporné číslo. Čím nižší ET, tím kola vystupují více z blatníku. Čím vyšší ET, tím jsou elektrony více schované v blatníku. U každého vozidla je hodnota ET jiná.

Na jedno auto je možno použít různé hodnoty ET.
Pro určení vhodných kol Vám slouží náš konfigurátor alu kol. Ten Vám doporučí elektrony litá kola, která je možno použít bez úprav blatníků a také tuningová kola, která již úpravu blatníků vyžadují.

Jsou v ceně šrouby/matky a pokličky?
Pokud nejde o přesně vrtaná kola, šrouby/matky jsou již zahrnuty v ceně a jsou součástí dodávky. Pokličky s logem výrobce kol jsou již v ceně. Výjimkou jsou středové "kalíšky" u off-roadových elektronů. Při objednávce takových kol Vás budeme kontaktovat, jestli chcete off-road kola s "kalíšky" nebo bez nich.

Jiný počet šroubů? Obrázek alu kola je ilustrační.
Obrázky elektronů jsou pouze ilustrační. Alu kola jsou obvykle nafocena pouze v jedné rozteči, ale dělají se ve více variantách i jiném počtu děr. Konfigurátor tedy doporučil alu kola správně.

Ceny jsou včetně DPH
Ano, všechny ceny na tomto webu již obsahují 21 % DPH. 

Některá alu kola si můžete prohlédnout na videu na našem You Tube kanálu.

Sledujte nás na sociálních sítích